ZIMNÍ VÝPRODEJ -15% NA CELÝ SORTIMENT*

*U některých našich produktů se může blížit datum minimální trvanlivosti či může být i po. Na kvalitu, chuť ani závadnost to nemá sebemenší vliv, jedná se o trvanlivé produkty, které byli řádně skladovány.

Domácí zdravé Snickers

Snickers, sladká neřest nejen našeho dětství. Jenže složením to není úpně to pravé arašídové. Proto pro Vás máme recept na zdravější variantu, která vám navíc dodá i spoustu minerálů a vitamínů.

Co budete potřebovat?

Základ:

Datle 60 g

Ovesné vločky 50 g

Lískové ořechy (můžete použít jakékoliv jiné dle chuti) 30 g

Karamel:

Arašídové máslo 100 g

Datle 50 g

Lucuma 1 čajová lžička

Maca 0,5 čajové lžičky

Na doplnění:

Pražené arašídy 30 g

Čokoláda alespoň 70 % 100 g

Doba přípravy: 20 minut

Doba tuhnutí: 2,5 hodiny

174005906_295128171976775_6151144382430415174_n

Postup:

Zkontrolujeme datle, jestli se v nich nenachází zbytek pecky a namočíme je alespoň 30 minut předem. Mezitím si rozmixujeme lískové ořechy a ovesné vločky na mouku. Jakmile nám datle změknou, přidáme je ke směsi ořechů a datlí a mixujeme, dokud se nevytvoří lepkavá hmota. Pokud nám nebude držet pohromadě, můžeme přilít malé množství vody, ve které se máčely datle.

Vzniklou hmotu vtlačíme do formy vyložené pečícím papírem nebo fólií – my jsme použili klasickou obdélníkovou na chleba – do tenké vrstvy cca 2-3 mm. Vložíme do lednice.

Na karamelovou vrstvu si opět necháme namočit datle do změknutí a rozmixujeme je společně se všemi ingrediencemi na karamel. Hmota by měla být lepivější. S namočenými prsty ji rozprostřeme přes první vrstvu. Jako poslední krok posypeme karamel arašídy a lehce je vtlačíme dovnitř tak, aby držely na místě. Celou formu dáme do mrazáku alespoň na 2 hodiny.

Po dvou hodinách si rozpustíme hořkou čokoládu. Vyndáme hmotu z mrazáku a ostrým nožem pokrájíme na požadovaný tvar – tyčinky, čtverečky, kolečka – co se vám líbí :-D.

Tyčinky následně můžeme obalit celé v čokoládě nebo je pouze polít čokoládou. Vraťte tyčinky do lednice a jakmile čokoláda ztuhne, můžete si vychutnat snickers bez pocitu viny 😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *