Domácí zdravé Snickers

Snickers, sladká neřest nejen našeho dětství. Jenže složením to není úpně to pravé arašídové. Proto pro Vás máme recept na zdravější variantu, která vám navíc dodá i spoustu minerálů a vitamínů.

Co budete potřebovat?

Základ:

Datle 60 g

Ovesné vločky 50 g

Lískové ořechy (můžete použít jakékoliv jiné dle chuti) 30 g

Karamel:

Arašídové máslo 100 g

Datle 50 g

Lucuma 1 čajová lžička

Maca 0,5 čajové lžičky

Na doplnění:

Pražené arašídy 30 g

Čokoláda alespoň 70 % 100 g

Doba přípravy: 20 minut

Doba tuhnutí: 2,5 hodiny

174005906_295128171976775_6151144382430415174_n

Postup:

Zkontrolujeme datle, jestli se v nich nenachází zbytek pecky a namočíme je alespoň 30 minut předem. Mezitím si rozmixujeme lískové ořechy a ovesné vločky na mouku. Jakmile nám datle změknou, přidáme je ke směsi ořechů a datlí a mixujeme, dokud se nevytvoří lepkavá hmota. Pokud nám nebude držet pohromadě, můžeme přilít malé množství vody, ve které se máčely datle.

Vzniklou hmotu vtlačíme do formy vyložené pečícím papírem nebo fólií – my jsme použili klasickou obdélníkovou na chleba – do tenké vrstvy cca 2-3 mm. Vložíme do lednice.

Na karamelovou vrstvu si opět necháme namočit datle do změknutí a rozmixujeme je společně se všemi ingrediencemi na karamel. Hmota by měla být lepivější. S namočenými prsty ji rozprostřeme přes první vrstvu. Jako poslední krok posypeme karamel arašídy a lehce je vtlačíme dovnitř tak, aby držely na místě. Celou formu dáme do mrazáku alespoň na 2 hodiny.

Po dvou hodinách si rozpustíme hořkou čokoládu. Vyndáme hmotu z mrazáku a ostrým nožem pokrájíme na požadovaný tvar – tyčinky, čtverečky, kolečka – co se vám líbí :-D.

Tyčinky následně můžeme obalit celé v čokoládě nebo je pouze polít čokoládou. Vraťte tyčinky do lednice a jakmile čokoláda ztuhne, můžete si vychutnat snickers bez pocitu viny 😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *